КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
PDF Друк
Понеділок, 25 лютого 2013, 16:23
Головна статті
Реформування медичної галузі
Сторінка 2
Всі сторінки

Реформування медичної галузі на первинному рівні.

Взаємодія лікаря і пацієнта

Перші паростки сімейної медицини в області розглядались як пріоритет і почали впроваджуватися ще 10 років тому. Та значний поштовх для подальшого розвитку інституту сімейного лікаря дала реформа медичної галузі і законодавча база, яка сприяла об’єднання зусиль влади та медицини.

Основним завданням першого етапу реформування стало розмежування рівнів надання медико-санітарної допомоги на території обслуговування і створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги як самостійних суб’єктів господарювання, тобто юридичних осіб. Це етап, який зосередив на собі чи не найбільші зусилля всіх суб’єктів реформування.

Протягом 2011-2012 років було створено 27 районних Центрів первинної медико-санітарної допомоги, 1 – міський міста Могилева-Подільського та 7 – Центрів у місті Вінниці.

Центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) – це заклад до якого належить мережа амбулаторій сімейної медицини, в яких працюють сімейні лікарі. Амбулаторії сімейної медицини максимально наближені до місця проживання населення. До складу амбулаторій входять ФАПи та ФП, на яких згідно графіка проводить прийом сімейний лікар. А фельдшер забезпечує патронажну та профілактичну роботу, інформування населення щодо збереження здоров’я. Така взаємодія всіх структурних підрозділів дає змогу людині, яка захворіла, швидко та без зайвих зволікань звернутися за медичною допомогою. Адже найважливіше завдання реформи – це, щоб лікар був поряд і у всеозброєнні, а медична допомога була надана вчасно, якісно та в повному обсязі.

Сімейна медицина - це всебічна медична допомога, у якій особлива увага приділяється саме родині, за здоров'я якої відповідає сімейний лікар.

Cкачати повний текст

 

ОГОЛОШЕННЯ !

Відповідно до Закону України «Про лікарські засоби» від 04.04.1996р, № 123/96-ВР, Постанови КМУ № 340 від 25.04.2012, Положення про Державну службу з лікарських засобів у Вінницькій області, затвердженого наказом Держлікслужби України від 14.10.2011 № 252, територіальна служба в межах своїх повноважень, проводить відповідну роботу з метою реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою з суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність з роздрібної торгівлі лікарськими засобами на території Вінницької області.

Про підсумки роботи здоровоохорони району

01.02.2013р. проведене спільне засідання медичних рад Гайсинської ЦРЛ та КУ «Гайсинський РМЦ ПМСД». В даному засіданні взяли участь керівники структурних підрозділів лікувально-профілактичних закладів та керівники медичних служб.

На засіданні медичних рад розглянуто питання «Про підсумки роботи по наданню лікувально-профілактичної допомоги населенню району в 2012 році та пріоритетні напрямки її розвитку в 2013 році».

З доповідями на медичній раді виступили головний лікар Гайсинської ЦРЛ Константінов П.П. та головний лікар КУ «Гайсинський РМЦ ПМСД» Стоян В.П. В обговоренні доповідей взяли участь районний педіатр Звенігородська О.О., в.о. завідуючого акушерсько-гінекологічним відділенням Педоренко О.І., завідуюча терапевтичним відділенням Луговська С.О., завідуючий хірургічним відділенням Філімонов В.В., завідуюча Губницькою АЗПСМ Салтан Л.М. та інші.

В доповідях керівників лікувально-профілактичних закладів та в виступах під час обговорення відзначалось, що в 2012 році колективами медичних закладів здійснювались заходи щодо виконання плану-графіку реформування системи охорони здоров’я області та району. Зокрема завдяки спільним зусиллям вдалося суттєво зміцнити матеріально-технічну базу підрозділів  первинного рівня. Відремонтовано 24 фельдшерсько-акушерських пунктів, 7 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, (70%). Здійснений капітальний ремонт (з перекриттям даху) корпусу для діагностичних, бухгалтерських, статистичних підрозділів. Всього використано коштів на ремонтні роботи підрозділів первинної ланки 558,9 тис. грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету та спонсорської допомоги закуплено апаратуру та обладнання на загальну суму 120 тис. грн. Крім того за рахунок субвенції з державного бюджету отримано 22 комп’ютери, сервер, медичне обладнання та інвентар на загальну суму 1181,6 тис. грн.

Покращується забезпеченість підрозділів Центру первинної медико-санітарної допомоги автотранспортом. Отримано 2 автомобілі  Geely (114,8 тис. грн.)

Започаткована робота щодо підготовки лікарів загальної практики сімейної медицини за кошти місцевого бюджету шляхом укладання трьохсторонньої угоди (заклад, орган місцевого самоврядування, майбутній фахівець).

Впроваджена система виплат стимулюючих надбавок лікарям та середнім медичним працівникам амбулаторій, що надають первинну медичну допомогу згідно постанови КМУ від 05.03.2012р. № 209.

Здійснювались заходи з реформування охорони здоров’я і на рівні центральної районної лікарні. Проведена інвентаризація медичного обладнання, здійснена оптимізація ліжкового стаціонарного фонду. Зміцнено матеріально-технічну базу закладу. За рахунок різних джерел фінансування заклад поповнений апаратурою та обладнанням на загальну суму понад 100 тис. грн. Проведені ремонти в 18 структурних підрозділах закладу на загальну суму 312,3 тис. грн.

11 сесією 6 скликання Гайсинської районної ради від 07.09.2012р. прийнято рішення про передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області цілісного майнового комплексу Гайсинської центральної районної лікарні.

13 сесією 6 скликання Вінницької обласної ради від 18.12.2012р. прийнято рішення № 451 про прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області цілісного майнового комплексу Гайсинської центральної районної лікарні.

В районі відбулися зміни і в роботі системи екстреної медичної допомоги. Приймальне відділення реорганізоване у відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги. У відділенні в цілодобовому режимі працює лікар-фахівець з медицини невідкладних станів, який  за необхідності, задіює  до надання невідкладної медичної допомоги чергових лікарів ( хірург, травматолог, акушер-гінеколог, педіатр, анестезіолог). В цілодобовому режимі забезпечується променева та лабораторна діагностика.

З метою забезпечення виконання нормативів доїзду бригади швидкої медичної допомоги до пацієнтів, що проживають в сільській місцевості, відкритий на базі Ярмолинецького ФАП пункт тимчасового базування бригади швидкої медичної допомоги.

Проведені громадські слухання з питання реформування системи охорони здоров’я за участю громадської ради при районній державній адміністрації, керівників районних організацій, політичних партій та громадських об’єднань, представників депутатського корпусу влади, медичних закладів.

В доповідях та виступах також відмічалось, що в 2012 році зареєстровано позитивні тенденції щодо розвитку демографічної ситуації в районі. При стабільному показнику народжуваності (10,5) знизився з 17,24 до 16,32 показник загальної смертності. Це означає, що порівняно з 2011 роком в районі померло на 62 особи менше. Зменшився з 4,6 до 3,4 показник смертності населення в працездатному віці. Стабільний на рівні 20,78 тис. випадків на 10 тис. населення показник загальної захворюваності. Зменшився з 8,7 до 8,5 тис. випадків на 10 тис. населення показник первинної захворюваності. Відбулося суттєве зниження захворюваності на туберкульоз ( з 47 до 17 випадків в порівнянні з 2011 роком, а деструктивних форм туберкульозом з 24 до 10 випадків). Знизились показники виходу на первинну інвалідність дорослого населення (в т.ч. населення працездатного віку). Кількість відвідувань до лікарів поліклініки знизилось на 5,1% ( в області на 8,4 %). В денних стаціонарах проліковано понад 5,7 тис. осіб, проведено понад 6 тис. амбулаторних операцій.

Стаціонарний ліжковий фонд складає 280 ліжок, на яких проліковано протягом року понад 10,2 тис. хворих. Зріс до 336,2 днів показник роботи стаціонарного ліжка, знизився до 8,7 днів середній термін лікування. В акушерському стаціонарі прийнято майже 600 пологів, 426 з яких або 71,3% є партнерськими. Покращили показники діяльності допоміжні лікувально-діагностичні служби (фізіотерапевтична, лабораторна, променева, функціональна діагностика).

Серед проблемних питань відмічено зменшення обсягів роботи хірургічної служби. Зокрема кількість операцій, які виконані в стаціонарі зменшилась з 3,3 тис. до 2,6 тис. Зростає захворюваність злоякісною патологією (з 334 до 352 випадків на 100тис. населення) та питома вага хворих, які виявлені в пізніх стадіях. Потребує збільшення рівень онкопрофоглядів жінок та раннього охоплення наглядом вагітних.

В цілому медична рада роботу лікувально-профілактичних закладів району по наданню медичної допомоги населенню, проведенню санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів визнала задовільною.

Визначені пріоритетні напрямки розвитку здоровоохорони  району в 2013 році:

-         забезпечення виконання регіонального Плану-графіку реформування медичного обслуговування населення;

-         забезпечення ефективного функціонування системи медичного обслуговування первинного рівня шляхом удосконалення матеріально-технічного оснащення підрозділів відповідно до нормативів, впровадження економічних стимулів та районної програми «місцевих стимулів», здійснення технічної модернізації приміщень;

-         запровадження в районі електронного реєстру пацієнтів;

-         забезпечення виконання соціальної програми щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою;

-         проведення заходів спрямованих на зниження інфекційної захворюваності, поліпшення епідситуації в районі та імунопрофілактики населення;

-         виконання завдань з попередження малюкових, перинатальних, материнських втрат, впровадження сучасних перинатальних технологій, протоколів лікування, удосконалення служби планування сім’ї, диспансеризації вагітних, перинатальної діагностики та перинатальної охорони плоду.

-         активізація роботи з диспансерного спостереження та лікування пацієнтів з хронічними неінфекційними захворюваннями в першу чергу з серцево-судинною, передраковою та онкологічною патологією, своєчасного скерування хворих у відповідні спеціалізовані лікувальні установи;

-         здійснення заходів з реформування екстреної медичної допомоги, створення станції швидкої медичної допомоги;

-         оптимізація системи управління і контролю якості медичної допомоги, підвищення ефективності клініко-експертної роботи, консультативно-дорадчих органів закладів охорони здоров’я;

-         активізація санітарно-освітньої роботи серед населення району з питань реформування  охорони здоров’я, виконання соціальних програм, профілактики соціально-детермінованих захворювань, хронічної неінфекційної патології, їх чинників ризику, екологічних проблем, формування здорового способу життя.

Головний лікар                                   П.П. Константінов 

Голова Гайсинської РДА

Владислав Уткін

ВІДВІДУВАННЯ САЙТУ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні52
mod_vvisit_counterВчора2479
mod_vvisit_counterЗа тиждень7637
mod_vvisit_counterМинулого тижня12869
mod_vvisit_counterМісяць47432
mod_vvisit_counterМинулого місяця62740
mod_vvisit_counterВього1678927

Online (20 minutes ago): 13
Ваш IP: 54.221.69.44
,
Дата: 2015-11-25 01:06

KОРИСНІ ПОСИЛАННЯ