КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
PDF Друк
Четвер, 11 квітня 2013, 12:20

Звіт  голови  Гайсинської  РДА  Сергія  Скіця

9 квітня 2013 року у залі засідань Гайсинської РДА за участю губернатора Вінницької області Івана Мовчана, першого заступника голови обласної ради Ігоря Кревського, керівництва департаментів, управлінь та відділів облдержадміністрації  відбувся звіт голови Сергія Скіця про виконану роботу Гайсинської райдержадміністрації за І квартал 2013 року  в  галузі соціально-економічного та культурного  розвитку  району. В залі також були присутні: голова Гайсинської районної ради С.А.Сікорський, заступники голови райдержадміністрації та районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та організацій, керівництво міської ради, сільські голови, представники засобів масової інформації району.

Доповідь свою голова району розпочав з блоку питань агропромислового комплексу. Сергій Васильович зазначив, що в районі розроблено та затверджено план проведення комплексу весняно - польових робіт. Потреба в коштах для організації його виконання складає 85,1 млн.грн. Потреба в залучені кредитних ресурсів становить 9,2 млн. грн. Під урожай 2013 року посіяно озимих зернових на площі 23,5 тис. га. В цьому році планується збільшення посівної площі під зерновими культурами на 4.027 га, в тому числі під кукурудзу на зерно на 1.051 га. В цілому в структурі посівних площ району дотримано вимоги процентного співвідношення культур, які відповідають науково обґрунтованим нормам ведення сільськогосподарського виробництва. З метою своєчасного проведення весняно-польових робіт в усіх сільгоспформуваннях підготовлено на  100% техніку

У галузі тваринництва  голова Гайсинської райдержадміністрації відзначив позитивні тенденції розвитку. В районі проводиться робота, направлена на збільшення поголів’я великої рогатої худоби та свиней. Так,  до  кінця  2013 року передбачається  збільшення  поголів’я  корів  на  230 голів. Окрім того, в с. Ярмолинці проводиться реконструкція  тваринницького  приміщення, розрахованого на 200 корів.

Станом на 1 квітня у Гайсинському районі діє 21 молокозаготівельний пункт. Товариство «Гайсинський молокозавод» проводить роботи з відновлення додаткових молокопунктів в с. Кунка, Кущинці, Харпачка та Бондурі.

Для фінансування розвитку соціальної сфери  на даний час всі 26 сільських рад заключили із 45 орендарями району соціальні угоди на суму 2 млн. 589 тис.грн., що складає 56,9 грн. на 1га.

Щодо питання розвитку бізнесу, голова району наголосив, що на постійному контролі райдержадміністрації знаходяться питання підвищення рівня середньомісячної заробітної плати та зменшення кількості працюючих, які отримують розмір заробітної плати, нижчий за встановлений законодавством. За січень - середньомісячна заробітна плата становила – 2.378 грн.  на 494 грн., більше проти минулого року. Протягом січня - березня проведено 2 засідання комісій з легалізації тіньової зайнятості та 2 комісії з погашення заборгованості і виплати заробітної плати та підняття її рівня, заслухано звіти 22 керівників, проведено 57 співбесід з керівниками, де заробітна плата нараховувалась нижче встановленого мінімуму та встановлено факти тіньової зайнятості. За результатами перевірок складено 5 протоколів про адміністративну відповідальність.  Заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах району станом на сьогодні відсутня.

Аналізуючи стан сфери охорони здоров’я регіону, Сергій Скіць інформував про вирішені проблеми та галузеві плани на поточний рік.

Голова  райдержадміністрації наголосив, що відповідно до плану заходів, протягом першого кварталу відділення клінічної лабораторії переведено у відремонтовані приміщення головного корпусу центральної районної  лікарні. У вивільнених та  відремонтованих приміщеннях розміщені кабінети поліклінічного відділення ЦРЛ. Також проводяться ремонтні роботи у фізіотерапевтичному відділенні. Для проведення всіх робіт в ЦРЛ планується використати кошти в сумі 210 тис. грн.

Надзвичайно складними є проблеми з матеріально-технічним станом закладів первинної ланки медицини. Тільки в двох із 39 ФАПів і фельдшерських пунктів вирішено питання забезпечення холодною і гарячою водою,  водовідведення  та  облаштування  внутрішніми  вбиральнями. У 2013 році передбачається вирішення цих питань в трьох із 8 сільських амбулаторій та в 37-ми ФАПах і фельдшерських пунктах.

Щодо галузі освіти, було зазначено, що результативною є участь наших школярів у третьому та четвертому етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад: у 2013 році – 49 призерів ІІІ етапу, 7 учасників ІV етапу. Учениця Гайсинської школи-гімназії стала призером першої Всеукраїнської олімпіади з «Фізичної культури». У 2012-2013 навчальному році маємо  8 переможців  обласного  етапу малої академії наук. В обласному конкурсі проектів на Гранд обласної державної адміністрації та обласної ради, у рамках реалізації обласної програми розвитку інформаційних  та  інноваційних  технологій у 2012-2013 навчальному році два  заклади  вибороли  І і ІІІ місце.

Безумовно, зазначив голова райдержадміністрації, що педагогічні колективи  району забезпечують добрі результати навчально-виховної роботи, надають якісні освітні послуги учням шкіл, однак сьогодні дуже складними  є  питання  покращення  матеріально-технічної  бази  закладів. Із 37 шкіл, тільки 12 розташовані  в  типових  приміщеннях, 25 у пристосованих. Невирішеним залишається питання облаштування внутрішніх  вбиралень  в  15 школах району, в тому числі в школі №2 м. Гайсин. Однак, як наголосив Сергій Васильович, до 1 вересня районне керівництво зобов’язалося зняти питання з порядку денного. Дуже напруженою сьогодні є ситуація з технічним станом одного з пристосованого навчального приміщення школи № 4 міста Гайсин, де навчаються дітки початкових класів.

Заплановано будівництво котельні, що працюватиме на альтернативному  виді  палива в ДНЗ № 2 м. Гайсин та  діяльності  Гайсинського  дитячого  садка  № 3 на 120 місць (вже виготовлено  проектно-кошторисну  документацію  на  реконструкцію даху та капітальний ремонт закладу). Поряд з тим, проводяться роботи по виведенню з підвальних приміщень котелень двох ДНЗ району, а також планується введення в експлуатацію нового приміщення Михайлівської школи на 144 учня.

За словами начальника обласного управління культури Марії Скрипник,  Гайсинщина  займає перше місце в області за багатьма галузевими показниками, тож очевидною є системна та стабільна робота культурної сфери. На 2013 рік в районі передбачається проведення ремонтних  робіт  у  5 закладах  культури:  в селах Кунка,  Косанове, Рахнівка,  а  також Митківському та Шуро-Мітлинському будинках культури.

У цьому аспекті голова облдержадміністрації Іван Мовчан вкотре акцентував  увагу  на  необхідності ремонту  та  упорядкування  усіх  закладів  соціальної  сфери  та  прилеглих  до  них  територій  до  кінця поточного року.

Що  стосується  благоустрою  Гайсинщини, то у районі експлуатуються та утримуються  37  сміттєзвалищ,  в  тому числі 1 полігон твердих побутових відходів в м.Гайсин. варто зазначити, що в регіоні проведено інвентаризацію усіх наявних сміттєзвалищ,  розроблено  схеми  санітарної очистки  по всіх  населених  пунктах.

З метою поліпшення водопостачання міста, проведено роботу щодо залучення додаткових джерел водопостачання, ліквідації витоків з системи та технічного переоснащення. Виготовляється схема оптимізації роботи систем централізованого водопостачання та водовідведення, проводяться переговори щодо залучення свердловин, які розташовані на території  військової  частини  м. Гайсин.

Керівник Вінниччини Іван Мовчан наголосив, що ситуація у плані благоустрою  в області сьогодні вкрай неконтрольована і має досить негативні наслідки для здоров’я її мешканців, а відтак, доручив протягом року відпрацювати  визначений  комплекс  заходів  з  благоустрою у  кожній територіальній  громаді.

У ході звіту голова райдержадміністрації представив ескізні плани житлової забудови та центру адміністративних послуг, презентував  комплекс  заходів  з  благоустрою  міста  Гайсин.

 

Перший  заступник  голови  Вінницької  обласної  ради  І.М.Кревський в своєму зверненні  до присутніх  наголосив  на  необхідності  спільних  дій місцевих органів влади та самоврядування для вирішення болючих проблем місцевого значення. Підкреслив, що територіальні громади Гайсинського району майже не використовують можливості додаткового фінансування робіт по благоустрою та соціально спрямованих об’єктах через участь у різноманітних грандах і конкурсах, які систематично проводяться як обласною радою, так і міжнародними організаціями. Закликав присутніх сільських голів активізувати роботу в цьому напрямку.

Голова Вінницької облдержадміністрації, завершуючи роботу засідання, підкреслив: «Кожен голова сільської ради повинен усвідомлювати, що проблеми територіальної громади - наші спільні проблеми, і тільки об’єднавши зусилля та мобілізувавши увесь наявний ресурс ми зможемо досягти відчутних результатів».

Очільник області подякував керівникам господарюючих суб’єктів за розуміння проблем територіальних громад регіону та висловив сподівання на подальшу активність у їх спільному вирішенні.
 

КНИГА ПАМ'ЯТІ

СТАТИСТИКА

Користувачі : 6
Зміст : 600
Переглянути хіти змісту : 1057825

ВІДВІДУВАННЯ САЙТУ

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1046
mod_vvisit_counterВчора1396
mod_vvisit_counterЗа тиждень1046
mod_vvisit_counterМинулого тижня10015
mod_vvisit_counterМісяць29512
mod_vvisit_counterМинулого місяця36816
mod_vvisit_counterВього669335

Online (20 minutes ago): 38
Ваш IP: 54.198.224.121
,
Дата: 2014-04-20 13:23

KОРИСНІ ПОСИЛАННЯ