Про забезпечення протипожежних заходів під час збирання зернових культур, заготівлі грубих кормів

Про забезпечення протипожежних заходів під час збирання зернових культур, заготівлі грубих кормів

 

До уваги керівників підприємств та сільгоспвиробників

З метою забезпечення пожежної безпеки та недопущення пожеж врожаю і сільгосптехніки під час збирання зернових культур, заготівлі грубих кормів, а також у місцях їх зберігання і переробки Гайсинська райдержадміністрація доводить до Вашого відома рекомендації щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки під час підготовки та збирання врожаю (додається), розроблених Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

Крім того, звертаємо Вашу увагу, що пожежна безпека на об’єктах агропромислового комплексу забезпечується шляхом проведення організаційних, технічних та інших заходів, спрямованих на запобігання пожежам, забезпечення безпеки людей, зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення, створення умов для швидкого виклику пожежних підрозділів та успішного гасіння пожеж.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про пожежну безпеку» забезпечення пожежної безпеки підприємств агропромислового комплексу покладається на їх керівників та уповноважених ними осіб (наказом керівника та посадовою інструкцією).

В зв’язку з цим, перед початком збиральної компанії рекомендуємо проводити протипожежні інструктажі з відповідальними особами та працівниками, а також дотримуватись вимог пожежної безпеки у період збирання врожаю, передбачених спільним наказом Міністерства аграрної політики України і Міністерства України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 04 грудня 2006 року № 730/770 «Правила пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України».

Поряд з цим нагадуємо, що 17 квітня 2020 року вступив в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу», згідно з яким:

 - знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 91 800 до 153 000 гривень або обмеження волі від 2 до 5 років (ст. 245 Кримінального кодексу України);

- випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах карається штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища, адже призводить до руйнування екосистеми (знищення рослин, комах, птахів та тварин), забруднення атмосферного повітря, погіршення якості ґрунту. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період.

Наголошуємо, що самовільні підпали зменшують біорізноманіття та порушують природну рівновагу. Саме тому, зважаючи на збільшення кількості загорянь у природних екосистемах та на відкритих територіях, закликаємо Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

Рекомендації

Анонсы событий

Гайсинська районна державна адміністрація

Архів новин

Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
  • РГА
  • О районе
  • Новости и объявления
  • Экономика, инвестиции
  • Публичная информация
  • Гражданское общество
  • Административные услуги
  • Больше