1. Міністерство закордонних справ України - http://www.mfa.gov.ua/mfa/ua ;

2. Офіційний веб-сайт Європейського Союзу - http://europa.eu/

3. Представництво ЄС в Україніhttp://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm

4. Глосарій термінів Європейського Союзу - http://europa.dovidka.com.ua/

5. Рада Європи - http://www.coe.int/lportal/ru/web/coe-portal

6. Європейський Простір - http://eu.prostir.ua/

7. Асамблея Європейських регіонів – http://www.aer.eu/what-is-aer/aer-secretariat/home.html

8. Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу – http://www.center.gov.ua

9. Територіальне співробітництво країн Східного партнерства (EaPTC) - http://www.eaptc.eu/ru/

10. «Відкрий Європу» - інформаційна платформа про безвізовий режим - https://openeurope.in.ua/

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.
Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. До 1997 року це свято мало переважно культурно-мистецьку спрямованість та носило обмежений характер.

Від весни 2014 року Україна стала на шлях амбітної програми реформ, націленої на стабілізацію своєї економіки та поліпшення життя своїх громадян. Україна та ЄС разом визначили програму реформ (так званий Порядок денний асоціації, який був востаннє оновлений у березні 2015 року) та разом слідкують за її поступом. 

Офіційно та в повному обсязі Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом вступила в силу 1 вересня 2017 року, проте окремі її норми почали тимчасово діяти  ще 1 листопада 2014 року. Зокрема, 1 січня 2016 року запрацював економічний розділ, а саме ‒ стартувала Зона вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.

Європейську політику сусідства започатковано у 2004 р. з метою забезпечення стабільності та сталого економічного розвитку в країнах-сусідах, які не увійшли до політики розширення ЄС, шляхом відкриття для них перспективи поступової інтеграції до внутрішнього ринку ЄС.

«Східне партнерство» – зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на 28 держав-членів ЄС та шість східноєвропейських сусідів ЄС – Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.

Рамкові угоди

Угода між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств про заснування представництва Комісії Європейських Співтовариств в Україні та про його привілеї та імунітети від 17 вересня 1993 року

Переговори щодо нового базового договору між Україною та ЄС на заміну чинної Угоди про партнерство та співробітництво були започатковані у березні 2007 року (у 2008 році сторони узгодили назву майбутньої угоди – Угода про асоціацію). 11 листопада 2011 року у Брюсселі відбувся завершальний двадцять перший раунд переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію, у ході якого були узгоджені всі положення тексту Угоди.

Першою правовою основою відносин між Україною та ЄС, яка започаткувала співробітництво з широкого кола політичних, торговельно-економічних та гуманітарних питань стала Угода про партнерство та співробітництво (УПС) від 14 червня 1994 р. (набула чинності 1 березня 1998 р.). Укладення УПС дозволило встановити регулярний двосторонній діалогу між Україною та ЄС на політичному та секторальних рівнях, впровадити впорядкований режим торгівлі між обома сторонами на основі принципів ГАТТ/СОТ, визначити пріоритети адаптації законодавства України до стандартів та норм Європейського Співтовариства (acquis communautaire) у визначених секторах української економіки.

Announcements of events

Гайсинська районна державна адміністрація

Архів новин

September 2024
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
  • DSA
  • About the district
  • News and announcements
  • Economy, investment
  • Public information
  • Civil society
  • Administrative services
  • More